HFC03-39NJ-RC
Allied Components International
Product No:
HFC03-39NJ-RC
Package:
0402
Description:
39nH +/-5% Hi-Freq Chip Inductor
In Stock : 25
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 2
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for HFC03-39NJ-RC.
HFC03-39NJ-RC Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
HFC03-39NJ-RC Specification
Mfr Allied Components International
Type -
Series HFC03
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Q @ Freq 8 @ 100kHz
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 39 nH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Product Status Active
Material - Core Ceramic
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
DC Resistance (DCR) 1Ohm Max
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package 0402
Frequency - Self Resonant 1.6GHz
Current - Saturation (Isat) 150mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz