HF625/32-100M
3M
Product No:
HF625/32-100M
Manufacturer:
3M
Description:
CBL RIBN 32COND 0.039 GRAY 164'
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for HF625/32-100M.
HF625/32-100M Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
HF625/32-100M Specification
Mfr 3M
Pitch 0.039" (1.00mm)
Length 164.0' (50.00m)
Series HF625
Package Bulk
Ratings UL Style 21682
Voltage 300 V
Features Zippable
Shielding Unshielded
Cable Type Flat Cable
Wire Gauge 28 AWG
Jacket Color Gray
Ribbon Width 1.260" (32.00mm)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Conductor Strand 7 Strands / 36 AWG
Ribbon Thickness 0.035" (0.89mm)
Conductor Material Copper, Tinned
First Conductor Mark Red
Number of Conductors 32
Insulation Resistance -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C