HF100/24TP 100
3M
Product No:
HF100/24TP 100
Manufacturer:
3M
Description:
CBL RIBN 24COND TWIST-PAIR 5'
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for HF100/24TP 100.
HF100/24TP 100 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
HF100/24TP 100 Specification
Mfr 3M
Pitch 0.050" (1.27mm)
Length 5.0' (1.52m)
Series HF100
Package Bulk
Ratings UL Style 21008
Voltage 150 V
Features -
Shielding Unshielded
Cable Type Flat Twisted Pair
Wire Gauge 28 AWG
Jacket Color Blue, White
Ribbon Width 1.200" (30.48mm)
Product Status Active
Conductor Strand 7 Strands / 36 AWG
Ribbon Thickness 0.070" (1.78mm)
Conductor Material Copper, Tinned
First Conductor Mark -
Number of Conductors 24 (12 Pair Twisted)
Current Rating (Amps) 1 A
Insulation Resistance 10GOhm
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Jacket (Insulation) Material Polyolefin (PO)
HF100/24TP 100 Datasheet:
pdf.png
HF100/24TP 100 FAQ
1. How to purchase HF100/24TP 100 from Chipqry?
2. Do I need to register on Chipqry official website and send an inquiry for HF100/24TP 100?
4. Are the price and inventory display of HF100/24TP 100 accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for HF100/24TP 100?
9. What should I do if I do not receive technical support from HF100/24TP 100 in time?