EHHD024A0A641Z
ABB Power Electronics Inc.
Product No:
EHHD024A0A641Z
Package:
Eighth Brick
Batch:
Datasheet:
Description:
HTTPS://LIBRARY.INDUSTRIALSOLUTI
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for EHHD024A0A641Z.
EHHD024A0A641Z Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
EHHD024A0A641Z Specification
Mfr ABB Power Electronics Inc.
Type Isolated Module
Series EHHD024A0A
Package Bulk
Features Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Efficiency 92%
Applications ITE (Commercial)
Mounting Type Through Hole
Power (Watts) 120 W
Package / Case Eighth Brick
Product Status Active
Approval Agency -
Standard Number 60950-1; 62368-1
Control Features Enable, Active Low
Size / Dimension 2.30" L x 0.90" W x 0.35" H (58.4mm x 22.8mm x 8.9mm)
Number of Outputs 1
Voltage - Output 1 5V
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2.25 kV
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Input (Min) 18V
Current - Output (Max) 24A