Home / Heat Sinks / ATS-15D-92-C1-R0
minImg
ATS-15D-92-C1-R0
Advanced Thermal Solutions Inc.
Product No:
ATS-15D-92-C1-R0
Description:
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for ATS-15D-92-C1-R0.
ATS-15D-92-C1-R0 Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
Product Information
ATS-15D-92-C1-R0 Specification
Shape Square, Fins
Width 1.575" (40.00mm)
Length 1.575" (40.00mm)
Material Aluminum
Fin Height 0.590" (15.00mm)
Attachment Method Push Pin
Base Product Number ATS-15D
Thermal Resistance @ Natural -
Power Dissipation @ Temperature Rise -
Thermal Resistance @ Forced Air Flow 16.45°C/W @ 100 LFM