ATS-15C-182-C3-R0
Description:
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412
ATS-15C-182-C3-R0 Latest news:#Specification#FAQ#Related Parts#Related Blog
| Shape | Square, Fins |
| Width | 1.575" (40.00mm) |
| Length | 1.575" (40.00mm) |
| Material | Aluminum |
| Fin Height | 0.590" (15.00mm) |
| Attachment Method | Push Pin |
| Base Product Number | ATS-15C |
| Thermal Resistance @ Natural | - |
| Power Dissipation @ Temperature Rise | - |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow | 7.61°C/W @ 100 LFM |