926101-01-24-I
3M
Product No:
926101-01-24-I
Manufacturer:
3M
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 926101-01-24-I.
926101-01-24-I Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
926101-01-24-I Specification
Mfr 3M
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series 929
Package Bulk
Row Spacing -
Termination Solder
Length - Tail 0.350" (8.900mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 1
Product Status Obsolete
Base Product Number 926101
Number of Positions 24
Length - Overall Pin 1.350" (34.290mm)
Length - Stack Height 0.900" (22.860mm)
Length - Post (Mating) 0.100" (2.540mm)