Home / Pads, Sheets / 50.8MM-41.91MM-25-5590H-05
minImg
50.8MM-41.91MM-25-5590H-05
3M (TC)
Product No:
50.8MM-41.91MM-25-5590H-05
Manufacturer:
3M (TC)
Description:
THERM PAD 50.8MMX41.91MM 1=25/PK
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 50.8MM-41.91MM-25-5590H-05.
50.8MM-41.91MM-25-5590H-05 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
50.8MM-41.91MM-25-5590H-05 Specification
Mfr 3M (TC)
Type Interface Pad, Sheet
Color Gray
Shape Rectangular
Usage -
Series 5590H
Outline 50.80mm x 41.91mm
Package Bulk
Adhesive Tacky - Both Sides
Material Acrylic Elastomer
Thickness 0.0197" (0.500mm)
Shelf Life 24 Months
Product Status Active
Backing, Carrier -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Base Product Number 50.8MM
Thermal Resistivity 0.46°C/W
Thermal Conductivity -
Storage/Refrigeration Temperature 68°F ~ 77°F (20°C ~ 25°C)
50.8MM-41.91MM-25-5590H-05 Datasheet:
pdf.png
50.8MM-41.91MM-25-5590H-05 FAQ
1. How to purchase 50.8MM-41.91MM-25-5590H-05 from Chipqry?
4. Are the price and inventory display of 50.8MM-41.91MM-25-5590H-05 accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for 50.8MM-41.91MM-25-5590H-05?
9. What should I do if I do not receive technical support from 50.8MM-41.91MM-25-5590H-05 in time?
50.8MM-41.91MM-25-5590H-05 Related Parts
RFQ
- - rohs.png THERM PAD 4.57M X 3.18MM W/ADH -/-
RFQ
0.125-5M-5590H
0.125-5M-5590H
- - rohs.png THERM PAD 5M X 3.18MM GRY/WHT -/-
- - rohs.png THERM PAD 5M X 6.35MM GRY/WHT -/-
- - rohs.png THERM PAD 4.57M X 9.53MM W/ADH -/-
- - rohs.png THERM PAD 5M X 9.53MM GRY/WHT -/-
0.5-5M-5590H
0.5-5M-5590H
- - rohs.png THERM PAD 5M X 12.7MM GRY/WHT -/-