Home / Pads, Sheets / 47.75MM-35.56MM-25-8810
minImg
47.75MM-35.56MM-25-8810
3M (TC)
Product No:
47.75MM-35.56MM-25-8810
Manufacturer:
3M (TC)
Description:
THERM PAD 47.75MMX35.56MM 1=25PK
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 47.75MM-35.56MM-25-8810.
47.75MM-35.56MM-25-8810 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
47.75MM-35.56MM-25-8810 Specification
Mfr 3M (TC)
Type Transfer Tape
Color White
Shape Rectangular
Usage -
Series 8810
Outline 47.75mm x 35.56mm
Package Bulk
Adhesive Adhesive - Both Sides
Material Acrylic
Thickness 0.0098" (0.250mm)
Shelf Life 24 Months
Product Status Active
Backing, Carrier Polyester
Shelf Life Start Date of Manufacture
Base Product Number 47.75MM
Thermal Resistivity -
Thermal Conductivity 0.6W/m-K
Storage/Refrigeration Temperature 72°F (22°C)
47.75MM-35.56MM-25-8810 Datasheet:
pdf.png
47.75MM-35.56MM-25-8810 FAQ
1. How to purchase 47.75MM-35.56MM-25-8810 from Chipqry?
4. Are the price and inventory display of 47.75MM-35.56MM-25-8810 accurate?
5. What payment methods does Chipqry accept?
Warm Reminder: Orders with certain payment methods may require handling fees.
6. What shipping method is used for the order?
7. What are the delivery guarantee and return conditions for 47.75MM-35.56MM-25-8810?
9. What should I do if I do not receive technical support from 47.75MM-35.56MM-25-8810 in time?
47.75MM-35.56MM-25-8810 Related Parts
RFQ
- - rohs.png THERM PAD 4.57M X 3.18MM W/ADH -/-
RFQ
0.125-5M-5590H
0.125-5M-5590H
- - rohs.png THERM PAD 5M X 3.18MM GRY/WHT -/-
- - rohs.png THERM PAD 5M X 6.35MM GRY/WHT -/-
- - rohs.png THERM PAD 4.57M X 9.53MM W/ADH -/-
- - rohs.png THERM PAD 5M X 9.53MM GRY/WHT -/-
0.5-5M-5590H
0.5-5M-5590H
- - rohs.png THERM PAD 5M X 12.7MM GRY/WHT -/-