Home / Rectangular Cable Assemblies / 45110-010030-3749/10-D-3
minImg
45110-010030-3749/10-D-3
3M
Product No:
45110-010030-3749/10-D-3
Manufacturer:
3M
Description:
DBL END CBL ASY 10POS SKT 3"
In Stock : 24
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 45110-010030-3749/10-D-3.
45110-010030-3749/10-D-3 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
45110-010030-3749/10-D-3 Specification
Mfr 3M
Color Gray, Ribbon
Usage -
Length 0.250' (76.20mm, 3.00")
Series 451
Package Bulk
Features Polarizing Key
Shielding Unshielded
Pitch - Cable 0.025" (0.64mm)
Connector Type Socket to Socket
Contact Finish Gold
Number of Rows 2
Product Status Active
Cable Termination IDC
Pitch - Connector 0.050" (1.27mm)