0.375-5-CN3190
3M (TC)
Product No:
0.375-5-CN3190
Manufacturer:
3M (TC)
Description:
RF EMI SHLDING SHEET 15'X0.375"
In Stock : Please Inquiry
Please send RFQ , we will respond immediately.
ChipqryNo need to register to get the latest quotes for 0.375-5-CN3190.
0.375-5-CN3190 Latest news:#Specification#FAQ#Datasheet#Related Parts#Related Blog
Product Information
0.375-5-CN3190 Specification
Mfr 3M (TC)
Type Shielding Sheet
Shape Tape
Width 0.375" (9.53mm)
Length 15.000' (4.60m)
Series CN-3190
Package Bulk
Adhesive Conductive, Single Sided
Material Nickel-Copper (NI/CU) Fabric
Shelf Life 60 Months
Product Status Active
Shelf Life Start Date of Manufacture
Base Product Number 0.375-5
Thickness - Overall 0.004" (0.11mm)
Operating Temperature -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)